Didim Devlet Hastanesi'nde Yeni Hizmetler
04 Nisan 2024

Didim Devlet Hastanesi'nde Yeni Hizmetler
Didim Devlet Hastanesi, sağlık hizmetlerini genişleterek bölge halkının ihtiyaçlarına daha kapsamlı bir şekilde yanıt veriyor. Modern teknolojik cihazlarla muayene, tetkik, teşhis ve tedavide güvenilir ve kaliteli sağlık hizmeti veren Didim Devlet Hastanemizde endoskopik yani kapalı yöntem dediğimiz sistem ile prostat, idrar torbası ve böbrek taşı dâhil birçok hastalığa müdahale edebilmektedir. Bu kapsamda özellikle benign (iyi huylu) prostat büyümelerinde TUR adı verilen kapalı ameliyat yöntemi hastanemizde başarıyla uygulanmakta ve hastalarımız birkaç gün içerisinde taburcu olabilmektedir.
Ayrıca idrar yolu enfeksiyonları, idrar yolu taşları, idrar yolu darlıkları gibi durumların teşhis ve tedavisinde sıklıkla kullanılan idrar torbası ve idrar kanallarının detaylı bir şekilde görüntülenebilmesini sağlayan Sistoskopi işlemi de Didim Devlet Hastanemiz bünyesinde kullanılarak hastalarımızın tanı ve tedavilerine olanak sağlamaktadır. 
Hastane Başhekimi Uz. Dr. Ethem BİLGİÇ, Sistoskopi işlemi ve Kapalı Tur Ameliyatlarının başarılı bir şekilde uygulandığını ifade ederek; yeni hizmetler ile Didim’deki vatandaşlara daha etkili teşhis ve tedavi imkânları sunarak, en iyi sağlık hizmetini sunmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
“Artroskopi Ameliyatları Başlıyor”
Başhekim Op.Dr. Ethem Bilgiç, Menisküs yırtıklarının tedavisinde, erken dönemdeki eklem kireçlenmelerinin temizlenmesinde, eklem içerisindeki serbest kemik ve kıkırdak parçalarının çıkartılmasında ve daha birçok rahatsızlıkta kullanılan bir yöntem olan Artroskopi ameliyatlarının da hastane bünyesinde kısa süre içinde başlanılacağı müjdesini verdi.

  • 2
  • 4
  • 3
  • 5