Laboratuvar-Radyoloji Hizmetleri
05 Mayıs 2023

.

LABORATUAR :
Laboratuarımız hastanemizin tüm birimlerinden istenen tetkiklerle beraber,24 saat  acil poliklinik çalışmasıyla da hizmet vermektedir. Birimimizde 2 uzman doktor ve 11 teknisyen görev yapmaktadır. Laboratuarımızda Biyokimyasal tetkikler,
Hormon-Eliza tetkikleri, Hemogram, Tam idrar analizi, koagülasyon testleri, cihazla çalışılmayan kan grubu, seroloji, crossmatch, sedim, periferik yayma gibi testleri çalışmaktadır. Sonuçlar; Hormon ve Dış tetkikler hariç aynı gün içerisinde verilmektedir. Hormonlar ertesi gün, Dış tetkikler 10 gün sonra, Acil istemler 1 saat içerisinde verilmektedir. Ayrıca hastanemizde mikrobiyolojik testler yapılmaktadır.

RADYOLOJİ

1-Hastanemizde  24 saat radyoloji hizmeti verilmektedir. Hastanemiz Radyoloji biriminde PACS ( Görüntü arşivleme ve iletişim sistemi) bulunmaktadır. PACS sistemi, dijital görüntüleme cihazlarından elde edilen elektronik formattaki görüntülere güvenli, hızlı ve kolay erişim sağlamaktadır. Tüm tıbbi birimlerden uzman doktorlar kendi bilgisayarlarından görüntülere ulaşabilmektedir.
2-Hastanemizde  2 ultrason cihazımız bulunmaktadır. Tetkikler genellikle aynı gün yapılmakta olup hazırlık gerektiren tetkikler için randevu verilmektedir.
3--B-mod ultrasonografinin yanı sıra doppler ultrasonografi eşliğinde girişimsel işlemler yapılmaktadır. Sonuçlar aynı gün içerisinde ilgili hekime ulaşmaktadır.
4-
 Hastanemizde 1 adet tomografi cihazı bulunmakta ve 24 saat hizmet vermektedir.
5-Hastanemizde 1 adet Mamografi cihazı bulunmaktadır.
6-Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi ile anlaşmalı olarak MR hizmeti alınmaktadır. MR için haftada 2 gün servis ile hastalarımız Söke'ye götürülerek MR  hizmeti almaları ve sonuçlarının online olarak temini sağlanmaktadır.
7-Hastanemizde bulunan kemik dansitometre cihazı ile kemik ölçümleri yapılmaktadır.
8-Diş polikliniğimizde bulunan panaromik röntgen cihazı ile başvuran hastalara aynı gün içerisinde çekim yapılmaktadır.