T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Didim Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Didim Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Laboratuvar-Radyoloji Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 18/10/2018

.

LABORATUAR :
Laboratuarımız hastanemizin tüm birimlerinden istenen tetkiklerle beraber,24 saat  acil poliklinik çalışmasıyla da hizmet vermektedir. Birimimizde 1 uzman doktor ve 7 teknisyen görev yapmaktadır. Laboratuarımızda Biyokimyasal tetkikler,
Hormon-Eliza tetkikleri, Hemogram, Tam idrar analizi, koagülasyon testleri, cihazla çalışılmayan kan grubu, seroloji, crossmatch, sedim, periferik yayma gibi testleri çalışmaktadır. Sonuçlar; Hormon ve Dış tetkikler hariç aynı gün içerisinde verilmektedir. Hormonlar ertesi gün, Dış tetkikler 10 gün sonra, Acil istemler 1 saat içerisinde verilmektedir. Ayrıca hastanemizde mikrobiyolojik testler yapılmaktadır.

RADYOLOJİ

Hastanemizde 1 Radyolog ve 2 ultrason cihazımız bulunmaktadır. Tetkikler yoğunlukla aynı gün yapılmakta olup hazırlık gerektiren tetkikler için randevu verilmektedir. B-mod ultrasonografinin yanı sıra doppler ultrasonografi eşliğinde girişimsel işlemler yapılmaktadır. Sonuçlar aynı gün içerisinde ilgili hekime ulaşmaktadır. 9 Röntgen teknisyenimizle birlikte 24 saat radyoloji hizmeti verilmektedir. Hastanemiz Radyoloji biriminde PACS ( Görüntü arşivleme ve iletişim sistemi) .  PACS sistemi, dijital görüntüleme cihazlarından elde edilen elektronik formattaki görüntülere güvenli, hızlı ve kolay erişim sağlamaktadır. Tüm tıbbi birimlerden uzman doktorlar kendi bilgisayarlarından görüntülere ulaşabilmektedir. Hastanemizde 1 adet tomografi cihazı bulunmakta ve 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi ile anlaşmalı olarak MR hizmeti alınmaktadır.MR için haftada 2 gün servis ile hastalarımız Söke'ye götürülerek MR  hizmeti almaları sağlanmaktadır.