DEPREM TATBİKATI YAPILDI
23 Eylül 2021

             


                   Didim Devlet Hastanesi'nin afet ya da acil durumlara hazırlıklı olması amacıyla oluşturulan HAP (Hastane Afet ve Acil Durum Planı) çerçevesinde her yıl yapılması planlanan masa başı ve saha uygulama tatbikatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Hastane Sivil Savunma Birimi koordinatörlüğünde yapılan tatbikatta, masa başı ve sahada hastane personellerine afet ve acil durumlarında nasıl hareket edeceği, acil durum planlarının uygulanabilirliği, hastanenin tıbbi ve fiziksel kapasite ve yeteneklerini nasıl verimli kullanabilecekleri bilgileri aktarıldı ve uygulama ile gösterildi.

                   HAP Komisyon Başkanı ve Hastane Başhekimi Op.Dr. Ethem BİLGİÇ ve üyeleri katılımı ile Aydın İl Sağlık Müdürlüğü  yetkililerin gözetiminde hastane toplantı salonunda gerçekleştirilen masa başı tatbikatında; Bölgemizde olan bir deprem ile ilgili senaryo anlatıldı, ardından uygulamalı olarak gerçekleştirildi.


Tatbikat sonrası Hastane Başhekimi Op.Dr. Ethem BİLGİÇ "Hastanemizde veya bölgemizde olabilecek afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmamız büyük önem taşımaktadır. Bu tatbikat ile birlikte personelimizde HAP uygulamalarının önemini kavramışlardır. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

  • 01.jpg
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg